Türkçe English العربية русский

Sıkça Sorulan Sorular

1 Kasım 2014

Sağlık Turizmi Nedir

Bir ülkeden diğer ülkeye herhangi bir sebeple (bekleme süresinin uzunluğu, tedavinin ekonomikliği veya daha kaliteli sağlık hizmeti v.b.) sadece tedavi için gidilmesidir.

 

Turistin sağlığı:

 

Yurt dışından geçici süre için gelen insanların bu süre içinde hastalanmaları ve tedavileri, turistlerin  bulundukları yerlerin sağlıklı olması ve turistlere hizmet sunanların sağlığı da turist sağlığı konusuna girer.

Sağlık Turizmi Neden Bu Kadar Gündemde

Turizmi bir ülkeden diğer ülkeye birçok sebeple gelen insan hareketi olarak düşünürsek bu insanların sağlıklı yaşaması ve sağlık konusu Turizmle içi içe olacaktır.

Sağlık; insanlığın en vazgeçilmez hakkı ve ihtiyacıdır. Her ülke sağlık için bir politika belirleyip vatandaşının ve ülkesine gelen insanların sağlık ihtiyacını karşılar

Sağlık Turizmi Tıbbi Tedavi İçin Neden Türkiye Ve İstanbul

Organ nakli, genetic testler, Nöroşirurji, Göz ( Dünya’nın en büyük göz kliniği ağı İstanbul’da bulunmaktadır) , Kardiyoloji, Ortopedi, Plastik Cerrahi ve Diş alanlarında elde edilen önemli başarılar Türkiye’yi sağlık turizminde ön plana çıkarmaktadır.

Türkiye’de Konuşulan Diller Ve Kültürü Hakkında Bilmem Gerekenler

Türkçe, Kürtçe, Zazaca, Arapça, Türki Diller, Balkan dilleri, Lazca, Çerkezce, Ermenice, Kafkas Dilleri, Rumca, Avrupa Dilleri, Yahudice, Kıptice gibi diller konuşulmaktadır.

Türkiye’nin kültürel yapısı, tarihinin derinliklerinden gelen çok zengin ve çeşitli kültürlerin birikiminden oluşmuştur. Türkiye, coğrafi konumu gereği Doğu, Batı, Ortadoğu, Akdeniz, İslam kültürü gibi farklı kültürlerin merkezindedir.

Dünyanın en eski yerleşim bölgelerinden biri olan Anadolu, binlerce yıllık geçmişi ve tarihinde var olan bir çok farklı kültürün etkisiyle ender görülen kültürel zenginliğe sahiptir.Türkiye bu zengin tarihi mirasla birlikte doğal güzelliklerinde sergilendiği açık hava müzesi görünümündedir.

Tedavi Sürecinden Sonra Ne Kadar Zaman Daha Türkiye’de Kalmalıyım

Geçirmiş olduğunuz tıbbi müdahalenin özelliklerine bağlı olarak Sizin iyileşme  sürecinizle doğru orantılıdır. Bu konudaki makul süreyi sizle durumunuzu istişare eden doktorunuz belirleyecektir.

Dil Problemini Nasıl Çözeceğim

Yedi Cihan Sağlık Hizmetleri A.Ş sizin iletişim ihtiyacınız için her dilinizi iyi konuşabilen, sosyal ve kültürel özelliklerinizi bilen bir tercüman hizmeti verecektir.

Türkiye’de Sağlık Merkezlerinin Nitelikleri Kalite Standartları Nelerdir

Dünya çapında bir kıyaslama yapıldığında Türkiye 51 JCI akredite sertifikalı hastanesi ile ilk sırada yer almaktadır. 1200’ün üzerinde devlet ve özel hastane ile hastalara geniş bir ağ sunulmaktadır. Özel sağlık hizmeti sağlayan kuruluşların 300’ü uluslar arası sağlık merkezleri ile yakın ilişki içindedir. Bu güçlü bağlantıların arasında; Harvard Medical International, Johns Hopkins, Mayo Clinic, Memorial Sloan-Kettering, and New York Presbyterian gibi merkezler bulunmaktadır.Birer bilim yuvası olan Üniversite ve Devlet Hastaneleri ile hizmet etmekten onur duyacaktır.

Türkiye genelinde Sağlık hizmeti gece-gündüz kesintisiz olarak ve her koşulda devam eder.

Türkiye’ye Gelirken Yanımda Neler Getirmeliyim

Sağlık probleminizle ilgili her türlü belge, rapor, bilgi içeren dökümanı getirmelisiniz.

© 2014 Yedi Cihan - Telif hakları tarafımızca saklıdır.       Web Tasarım